Ні стереотипам! Чи справді всі хлопці люблять машинки, а дівчата — ляльок?

Чи знаєте ви, що виробник відомих дитячих конструкторів вже кілька років не маркує власні товари позначками “для хлопчиків” або “для дівчат”. Цьому передували активні соціологічні дослідження та опитування клієнтів, що довели: дівчатка, так само як і хлопці, обожнюють збирати машинки, а хлопці — зовсім не проти будувати ферми чи замки для принцес. 

dolls wizarding worldТенденція до гендерної рівності зовсім не нова у світі, проте чимало брендів і досі ділять іграшки на суто жіночі або чоловічі. Признаємося чесно: ми часом і самі складаємо підбірки “для дівчаток” і “для хлопчиків”. Але ніколи не пізно зламати шаблони та подивитися правді у вічі: Щенячий патруль користується однаковою популярністю серед батьків дівчат та хлопців. А, наприклад, ляльки Гаррі Поттер від Wizarding World викликають неабияку зацікавленість у дітей обох статей. 

Психологи доводять, що гендерні стереотипи у виборі іграшок — суто ініціатива дорослих. Важко уникнути суб'єктивного ставлення до захоплень малюка у сучасному суспільстві. Батьки часто шукають щось “рожеве та яскраве” для дівчинки та відповідно “щось темненьке” для хлопчика. Ракети та вантажівки зовсім не дівчачі іграшки, а хлопцям — зась гратися з ляльками чи кухонним приладдям. Ти самим батьки змалку формують у дітей певне гендерне сприйняття світу. 

Дитячий світ складається із щоденного пізнання та моделювання різних життєвих ситуацій. Без навіювання ззовні, діти обох статей з радістю граються в машинки, запускають літальні апарати, досліджують навколишній світ, лікують чи одягають ляльок, займаються творчістю тощо. 


Гра — це просто відтворення подій та сюжетів, що бачить дитина навколо себе, тож, мабуть, не варто обмежувати її фантазію якимись соціально усталеними нормами. Тим більше зараз є можливість
обирати якісні та оригінальні іграшки світових брендів: 

  • Щенячий патруль — величезний асортимент іграшок за мотивами улюбленого багатьма дітьми мультика. 

  • Eastcolight — високоякісні прилади для дослідження навколишнього світу. 

  • Make it Real — різноманітні набори для творчості.

  • Паровозики Чаггінгтон, неймовірний світ магічних іграшок Гаррі Поттер від Wizarding World, роботи Wowwee, настолки Spin Master і багато інших цікавих дитячих товарів, що не мають навязаної гендерної приналежності порадують дитину будь-якої статі та віку. 


Купити ліцензійні іграшки цих брендів ви завжди можете в інтернет-магазині Той-Той Трейд. Наші менеджери з радістю підкажуть вам найкращий варіант подарунка для малюка. 

Головне завдання батьків — бачити та поважати в дитині особистість з власними інтересами та захопленнями та навчати її тому ж самому стосовно оточуючих. І відмова від нав’язаних стереотипів у виборі іграшок — важливий крок на цьому шляху. 


Немає коментарів

Дивно, але ніхто не залишив жодного коментаря. Ви можете стати першим!


Написати коментар