Як розвивати логічне мислення та пам'ять у дитини: 4 поради від психологів

nastolka-jenga-lol-spin-masterДискусії щодо розумового та творчого розвитку малюків запекло точаться вже не одне десятиліття. Безліч думок, тисячі книг, сотні авторських методик не полегшують батькам процес виховання. А на додачу й “експерти” з Тік Ток та Інстаграм, у гонитві за охопленнями та трендами, ще більше заплутують у виборі правильного часу та методів для ефективного навчання дітей. Хтось каже, що вчитися треба з перших днів життя, інші вважають, що до 5-6 років найкращий розвиток для малюка — це активні ігри на природі та жваве спілкування з іншими дітьми. 

Істина, як правило, десь посередині. Давайте спробуємо розібратися, який вік найкращий для того, щоб почати розвивати пам'ять та логіку, а також, які інструменти найефективніші для цього. 

Коли почати? 

Більшість психологів вважають, що найкращий час для активного сприяння розвитку логіки: вік з 4 до 6 років. Але вже з 2 років малюк цілком здатний запам'ятовувати яскраві події та робити нескладні причинно-наслідкові висновки. 

Разом створюйте історії

Підігруйте дитині, коли вона починає грати в “рольові ігри”, наприклад, вкладає іграшки спати. Читайте разом з нею казки, дитячі віршики: робіть це виразно та супроводжуйте рухами. Так у малюка буде формуватися певний логічний зв'язок та розвиватися  пам'ять. 

Не поспішайте 

Мода на ранній розвиток підштовхує багатьох батьків до надмірних зусиль: спеціальні заняття з логіки зовсім не потрібні дитині у трирічному віці. Найкраще, що ви можете їй дати — час, проведений разом. Відповідайте на питання, що цікавлять малюка, вчиться разом пізнавати світ, відмічайте особливості навколишнього середовища та вчить дитину також їх помічати. 

Грайте 

Жодне заняття не принесе малюкові стільки користі та знань, як цікава та захоплююча гра. У дошкільному віці ігри стимулюють розвиток пам'яті, спритності та логіки. Особливо, якщо вони правильно підібрані. В нашому каталозі ви знайдете пізнавальні настолки для будь-якого віку. Наприклад: 

  • Меморі-гру для найменших “Щенячий патруль” — гарний вибір для тренування пам'яті та просторового мислення у дітлахів від 3 років.

  • Доміно — класична гра для розвитку логіки в новітній інтерпретації. В інтернет-магазині Той Той Трейд представлені доміно за мотивами улюблених ігор та мультиків (L.O.L, Щенячий патруль) та, звичайно ж, класичний варіант для дітей старшого віку. 

  • Дженга — ще одна улюблена гра для багатьох поколінь. Ідеальний вибір для розвитку спритності, кмітливості та просто веселого дозвілля. 

У нас представлені тільки ліцензійні товари світових брендів, що допоможуть вам якісно та корисно провести час з малюком. 

Тож, головний висновок у питанні: “Як розвивати логіку у дітей?” такий: не поспішайте і не не намагайтеся охопити все одразу. Розум малюків дуже жвавий та рухливий, і найкращий стимул для нього — це цікаве та пізнавальне дозвілля разом з батьками. 


Немає коментарів

Дивно, але ніхто не залишив жодного коментаря. Ви можете стати першим!


Написати коментар